Yucca (Juka) - Szkółka MarzeńPrzejdź do treści

Menu główne:

Yucca (Juka)

Wkrótce w sprzedaży

Oferta jest w ciągłej rozbudowie.


 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

W chwili obecnej niedostępne.
    

    Yucca to okazała roślina o sztywnych liściach tworzących gęste rozety nad powierzchnią gleby. Liście wyrastają ze skróconej łodygi, są grube, spiczaste, ułożone spiralnie wokół wierzchołka wzrostu. Kępy liści mogą dorastać do 70 cm wysokości. Na przełomie lipca i sierpnia 2-3 letnia Yucca rozpoczyna kwitnienie,  ze środka rozet wyrastają grube pędy kwiatostanowe.  
    
    Kwiatostan jest bardzo efektowny, w sprzyjających  warunkach osiąga nawet 1,5 m wysokości, jest silnie rozgałęziony i cały obsypany kremowymi kwiatami. Kwiaty są duże, dzwonkowate, zwieszone w dół. Juka karolińska należy do roślin monokarpicznych i po wydaniu kwiatostanu roślina mateczna zamiera, a jej miejsce zajmują wyrastające u jej podstawy młode rośliny. Po przekwitnieniu pędy kwiatostanowy można usuwać wraz z obumarłą rośliną.

    Wymaga gleby żyznej, przepuszczalnej, najlepiej wapiennej. Nadaje się do ogrodów żwirowych. wymaga stanowisk wybitnie słonecznych. Rośliny nie tolerują miejsc stale wilgotnych, zalewanych lub podmokłych, bardziej wskazane są dłuższe okresy suszy. Dla dobrego przezimowanie roślin bardzo istotna jest niska wilgotność podłoża. Juki doskonale sprawdzają się w niewielkich ogrodach przydomowych, są bardzo mało wymagające i mogą rosnąć przez wiele lat na tym samym stanowisku. Dobrze wygląda wśród innych roślin znoszących suszę, a więc traw, sedum, oraz sempervivum. Do sadzenia pojedynczo lub 2-3 w grupie. Wymaga niewiele miejsca i jest dekoracyjna przez cały rok.
Krzewy-online.pl
Kontakt
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego