Rojniki - Szkółka MarzeńPrzejdź do treści

Menu główne:

Rojniki

Prosimy dokonywać zakupy w sklepie firmowym

 
Przesyłka Gratis.
W ofercie bogata gama odmian rojników, sadzonki na skalniaki, zielone dachy, idealnie nadaje się jako prezent dla gości weselnych. Sempervivum o różnych kształtach i kolorystyce. Sadzonki jednoroczne w multiplatach oraz doniczkach fi 6, fi 8,5, przeznaczone do dalszej produkcji.

Istnieje możliwość zakupu mix sadzonek w multiplacie.
   Rojnik ( Sempervivum) to bylina należąca do rodziny gruboszowatych osiąga wysokość 5-20cm. Posiada pokrój płożących różyczek o rozmaitej barwie płatków.  Liście są grube i mięsiste.  Kwiaty pojawiają się latem, a okrekwitnienia jest zależny od gatunku. Bylina ta bardzo łatwo się krzyżuje.
Zależnie od gatunku i odmiany, bywają zielone, żółtawe lub czerwone, a czasem pokryte są włoskami (jak rojnik ćmy) lub osnute delikatną pajęczyną (jak rojnik pajęczynowaty).  

    Wczesnym latem ponad rozetami pojawiają się pędy kwiatowe, które osiągają 15-20 cm wysokości. Gdy kwiaty zaschną, rozeta, która je wydała, zamiera, ale wokół niej wcześniej wyrastają małe rozety potomne. Młode rośliny szybko ukorzeniają się w ziemi, dzięki temu kolonia rojników z roku na rok powiększa swoje terytorium.

    Rojnikom do życia wystarczy odrobina podłoża w pękniętej skale lub w wyżłobieniu kamienia. Dlatego tak chętnie sadzimy je na skalniakach, murkach kwiatowych, a na rabatach stanowią zwykle najniższe piętro roślin. Dobrze też rosną w pojemnikach na balkonie i mogą bez okrycia przetrwać w nich zimę.
   Nadziemne części rojników nie zamierają jesienią, dzięki temu rośliny zdobią rabaty także zimą.Odmiana/Gatunek/Rodzaj Sempervivum(Rojnik)/roślina zimozielona.
WymaganiaRoślina łatwa w uprawie.
KwitnienieWczesnym latem pojawiają się kwiatostany dorastające do 15-20 cm złożone z kilku do kilkunastu pojedynczych kwiatów.
Kolor liści/igieł
Wielobarwne - w zależności od odmiany. Liście o grubej skórze, która magazynuje wodę, dzięki czemu rojniki bez problemu przetrwają suszę.
Wysokość
Około 5-20 cm.
PokrójRoślina płożąca tworząca z mięsistych liści różyczki, ciasno ułożone jedna obok drugiej.
Gleba
Uboga, przepuszczalna. Należy unikać zbyt nadmiernego podlewania.
Stanowisko
Cień, półcień, słońce.
RozmnażanieZ nasioan lub poprzez sadzonki.
ZastosowanieZe względu na zimozielone liście rojniki są także piękną ozdobą o zimowej porze. Idealne do posadzenia na skalniaki, rabaty, murki kwiatowe. Przepięknie wyglądają w doniczkach jako kompozycje kwiatowe na balkon, bez okrywania na zimę.
Mrozoodporność
Rojniki są całkowicie mrozoodporne.
Krzewy-online.pl
Kontakt
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego